Kampania czytelnicza "Mała książka - wielki człowiek"

• 2023-04-26 13:14:05
  • Szkoła podstawowa, Aktualności

Nasz szkoła aktywnie włączyła się w kampanię społeczną „Mała książka – wielki człowiek prowadzonej przez Instytut Książki, a finansowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Kampania skierowana  jest m.in. do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych. Jej celem jest zachęcenie pierwszoklasistów odbycia niezwykłej przygody - czytania,  rozwijania umiejętności rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, aż w końcu  do czerpania przyjemność z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.

Kampania czytelnicza

W bibliotece szkolnej miało miejsce uroczyste przekazanie uczniom z klas I abc Wyprawek Czytelniczych. W skład wyprawki czytelniczej wchodzą: pięknie wydana książka w twardej okładce pt. „Moje abecadło” (będącej antologią polskich tekstów literackich dla dzieci) z ilustracjami Iwony Chmielewskiej, broszura dla rodziców „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” (zawierającą inspiracje i pomysły na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki oraz podpowiedzi dla rodziców, jak wspierać dziecko w nauce czytania oraz kreatywny alfabet – plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.

Wyjątkowe prezenty sprawiły dzieciom wiele radości. Życzymy przyjemnej lektury w gronie rodzinnym.